מה זה מרכזיות IP?

כל כתובת IP משמשת לזיהוי מכשיר קצה שמחובר לרשת האינטרנט. כאשר הכתובת הזו מייצגת מרכזיה, המשמעות היא תקשורת עסקית פשוטה ויעילה שיכולה להפוך את המשרד לחכם יותר. בנוסף, מרכזיות IP מבוססות ענן ולכן הן מאפשרות שמירה של מספרי טלפון, פילוח מידע, איסוף נתונים, הקלטה ותיעוד, מדידת שיחות נכנסות ויוצאות ועוד.

במילים אחרות, מרכזיות IP ממוקמות על שרת מרוחק ובכך הן מחליפות את המרכזיה הפיזית שהייתה ממוקמת בעבר בתוך העסק ודרשה חיבור טכני אל תשתית הטלפון. בפועל, המרכזיה פועלת על גבי האינטרנט ולכן היא דורשת רק תשתית מתאימה. מהרגע שבו מחברים את המרכזיה אל האינטרנט, אפשר למעשה לגשת אליה ואל הנתונים מכל מקום בעולם.

מה ההבדל בין מרכזיה מסורתית לבין מרכזיות IP?

דרך אחרת להבין מה זה מרכזיות IP היא להשוות אותן אל מרכזיה מסורתית. במרכזיה מסורתית, שמכונה גם מרכזייה TDM, יש כרטיס שלוחות עם מספר שלוחות קבוע מראש וכרטיס לקווים חיצוניים – שגם הוא כולל הקצאת מספר קווים קבוע מראש. חוץ מזה, במרכזיה מסורתית קיים כרטיס לניתוב שיחות, אפשרויות להשארת דואר קולי, מוזיקת המתנה וחיוג לקבוצות עם שיחות ועידה.

במרכזיות IP יש את כל התכונות הרגילות של מרכזיה מסורתית, יחד עם עוד כמה תכונות מיוחדות. בגלל שמדובר על מרכזיה וירטואלית שלא מותקנת בעסק או בבית הלקוח אלא בחוות שרתים גדולה, היא מאובטחת ברמה גבוהה יותר ומגובה על ידי מגוון רחב של כלים טכנולוגיים מתקדמים. בנוסף, המרכזיה מוזילה משמעותית את הוצאות התקשורת והיא מאפשרת ניהול עצמאי על ידי ממשק ניהול קל ונוח.

מרכזיות IP – גמישות היא מילת המפתח

מרכזיות IP עולות בקנה אחד עם הצרכים של העסק המודרני. בעסק כזה גמישות היא מילת המפתח, כי הכי חשוב להשתנות ולהתעדכן לפי צרכים שמגיעים מהשטח.

אז בניגוד למערכות הטלפוניה הקוויות שהגבילו את העסק, מרכזיות IP מציעות אפשרויות שינוי והתאמה אישית בלחיצת כפתור. יתרה על כך, המרכזיה מסייעת להפיק דוחות בזמן אמת ולעקוב אחר אפקטיביות של קמפיינים שיווקיים בערוצי תקשורת שונים.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x